Новини ПДР

 

Державтоінспекція має намір ввести низку змін до правил дорожнього руху. Як пише Комсомольская правда в Украине, до парламенту надійшов законопроект про підвищення штрафів, який більше року водії обговорювали на сайті ДАІ.


Видання пропонує порівняльну таблицю чинних штрафів і запропоновані.

Штраф
Скільки зараз 
Що буде 
За незаконне тонування автомобілів, встановлення додаткового світла, світлодіодних вогнів, які не передбачені конструкцією автомобіля, несправність в гальмівній системі і кермовій частині, переобладнання авто.
Від 340 
до 425 грн. 
Від 510 
до 680 грн. 
За непристебнутий ремінь безпеки, а також невикористання мотоциклістами та їхніми пасажирами захисних шоломів.

Від 170 до 340 грн.
За встановлення на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду або зупинці (автомобільні ключі, стовпчики, бар'єри, які встановлюють біля офісів, магазинів, складів, придворових територій). Бар'єри будуть демонтувати і зрізати, а із власників підприємств, фірм і магазинів будуть стягувати штраф.
Покарання немає
Від 510 до 680 грн.
За порушення правил проїзду перехресть, а також заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника.
Від 425 до 510 грн.
Від 510 до 595 грн.
За розмови по мобільному телефону без використання пристроїв, що дозволяють вести розмову без допомоги рук.

Від 425 до 510 грн.
Від 510 до 595 грн
Якщо при цьому виникла аварійна ситуація, штраф збільшується: від 680 до 850 грн.

Крім того, за їзду в стані алкогольного сп'яніння, згідно з новим законопроектом, буде загрожувати покарання від 6800 до 7650 грн. Також законопроект передбачає право суду відібрати у такого водія права на строк до п'яти років.

За повторну їзду в нетверезому вигляді сума штрафу зросте до 8500 грн і може досягти рекордних 11 900 грн (1 тисячі євро). Також передбачено позбавлення прав на термін до 4-5 років з вилученням авто з подальшою реалізацією машини на аукціоні. Крім того, таким водіям може загрожувати арешт на строк від 10 до 15 діб.

Зараз же, як нагадує КП в Украине, любителі водіння в нетверезому стані платять від 2550 до 3400 грн. штрафу, також суд може позбавити їх прав строком на три роки.

Нагадаємо, в першій половині 2014 року на поліграфкомбінаті Україна почнеться випуск біометричних водійських посвідчень.

Новий закон про паркування

Новий закон про паркування
Новий закон Верховної Ради щодо порушень парковки прийнятий в цілому. Чого чекати водіям від нововведень, окреслених законопроектом №5364 21.12.2017? По-перше, документом передбачене необхідне введення так званих «інспекторів паркувального простору» та можливість накладення штрафу за фотографією. Якщо інспектори матимуть повне право оформлювати постанови щодо порушення правил парковки, то «штраф по фотографії» накладається за наявності двох фото фіксуючих документів. Отже, дві фотографії з неправильно припаркованим авто (або докази того, що стоянка не оплачена в належній мірі) дають право на винесення постанови за порушення.
Якщо ж автомобіль зареєстрований за кордоном, відповідальність за порушення, зокрема, буде лягати і на власників ТЗ, керівників окремих фірм, або й осіб, що ввезли авто в межі митних кордонів України.
Автофіксація порушень встановлених правил зупинки, паркування або й стоянки цим новим законом дозволена в повній мірі. Крім того, в документі зазначено, що в фактично при всіх подібних порушеннях дозволена евакуація автомобіля (вже навіть без рішення поліції, а за вимоги «інспектора паркування»). В інших випадках, окрім евакуації, порушникові залишатимуть повідомлення – «тікет» на поверхні лобового скла.
Цікаво, що новий закон, серед іншого, повертає ще й «листи щастя». І навіть якщо водій змінив місце проживання, чи просто не з’являвся тривалий час додому, лист-постанова вважатиметься такою, що дійшла до адресата з того моменту, коли повернеться в той орган, який її оформив.
Новий закон вже встиг отримати масу зауважень і критики професіональних юристів, журналістів та Головного науково-експертного управління Верховної ради й ряду громадських організацій.
Отже, на друге читання буде винесений документ з понад трьома сотнями поправок від народних депутатів. А ми, тим часом, шукатимемо підводні камені в «5364» та інформуватимемо власників автомобілів про те, чого їм варто чекати через півроку.

Кабмін офіційно оголосив зміни в законодавстві – дійсні права до 2-років і 2-х порушень

Кабмін офіційно оголосив зміни в законодавстві – дійсні права до 2-років і 2-х порушень
Водійське посвідчення, отримане власником ТЗ вперше, незалежно від джерела його походження (складання іспитів в автошколі чи СЦ МВС), або й після отримання посвідчення вдруге після серйозного порушення згідно закону, вдруге, відтепер буде дійсним лише два роки. Впродовж цього періоду водій зобов’язаний виявити майже віртуозну акуратність і законослухняність, аби отримати посвідчення вже на 30 років. В тому разі, якщо будуть зафіксовані порушення Правил дорожнього руху з його боку, і їх число перевищуватиме або дорівнюватиме трьом, доведеться заново «здавати на права».
Нововведення в ПДР здійснюється внаслідок постанови Кабміну №885-2017. Текст цієї постанови свідчить про внесення змін до «Положення про порядок видачі водійських посвідчень». Цей же документ регламентує дозволену швидкість для ТЗ тих водіїв, які мають так звані «тимчасові» посвідчення – до 70 км/год. Насправді ж у тексті постанови дублюється формулювання вимог тих же ПДР: «водієві, що має стаж керування ТЗ до 2-х років за межами населених пунктів дозволяється їздити зі швидкістю не більше 70 км/год» (пункт 12.6 «б»). Загалом, відповідно до Положення 340-1993, водіям радять «перечекати», тоді як в ПДР ясно вимагається стаж, який мають підтверджуватися наявність автомобіля у власності чи трудового договору, в якому прописаний статус «водій», тощо.
При аналізі дії обох вищезгаданих документів можна зробити висновок, що водієві-новачку можна просто не починати водіння до того терміну, як спливуть 2 роки. Тоді він, відповідно, нічого не порушить і зможе отримати водійське посвідчення на 30 наступних років. Проте, для такого вирішення питання необхідний стаж водіння, аби зняти обмеження руху до 70 км/год, чітко прописане в Правилах.
Але скептики зазначають: по факту, перевіркою стажу прості патрульні навряд чи займатимуться. Наявністю досвіду водія можуть поцікавитися хіба що в суді, коли проходить розгляд обставин ДТП. Крім того, навіть техпаспорт, наявний у водія, не доводить того, що саме ця людина і саме впродовж такого періоду керувала автомобілем. Довести, що саме ця людина була за кермом впродовж означеного терміну, неможливо.
Втім, всі ці подробиці не міняють факту: якщо власник тимчасових прав не зробив жодного порушення, в Сервісному центрі МВС йому зобов’язані видати посвідчення на право керувати автомобілем впродовж 30 років без повторного складання іспиту. При наявності порушень від 3 і більше, водієві неодмінно доведеться знову складати іспити, отримувати права «тимчасового типу» і знову дотримуватися умов обмеження швидкості для «новачків», а саме – 70 км/год.
Ті ж водії, чиє порушення кваліфікується не простою «адмінкою», а як таке, що серйозне, не уникнути позбавлення прав. Посвідчення знищать у Сервісному центрі МВС того міста, яке є найближчим водієві за пропискою. Отже, для тих водіїв, які втратили права, їх повторне отримання не змінюється. Водії ж, які вперше отримали посвідчення, його заміна буде проводитися на усталених умовах, проте із відміткою про строк дії втрачених прав.

Зміни в ПДР щодо обмеження швидкості руху і підготовка до збільшення штрафів

Зміни в ПДР щодо обмеження швидкості руху і підготовка до збільшення штрафів
Уже з першого дня нового 2018 року – 1 січня – набуде чинності ряд змін в Правилах дорожнього руху. Зокрема, йдеться про обмеження припустимої швидкості руху в межах, означених населеним пунктом, до 50 км/год. Нагадаємо, що відповідна постанова Кабінету міністрів під номером 883 була ухвалена 10 листопада 2017 року.
За проектом відповідних змін, водії будуть змушені знижувати швидкість руху свого транспортного засобу до 50 км/годину в межах населених пунктів – тобто доріг, де діє знак «початок населеного пункту» (інакше – 5.45), а також при наявності знаку, що свідчить про початок ділянки з щільною забудовою (5.63.1).
Разом з тим, чітко регламентовано, що знак з відповідним значенням про обмеження максимальної швидкості (3.29) може бути встановлений і за межами населеного пункту, так само, як і в його межах, в різних випадках і обмежуючи, і дозволяючи підвищення швидкості.
Готуючись до змін, що ввійдуть в силу на початку року, водії мають пам’ятати, що в планах законотворців є й зниження припустимої різниці на перевищення ліміту швидкості від чинних 20-ти до максимум 10 км/год.
Але найцікавіше, що вище перелічені зміни не є кінцевими: планується вдосконаленням Адміністративного кодексу встановити підвищені штрафи за перевищену швидкість – якщо їхати швидше встановленої норми на 10 км/год, штрафні санкції складатимуть 340 грн., а за перевищення на 50 км/год доведеться заплатити всі 3 400 грн. Крім того, влада розраховує на покращення законодавства щодо системи авто фіксації (а можливо, і звичної «ручної»), призначеної виявити порушників та визначати ступень їх провини. Планується встановлення комплексу, у складі якого буде налічуватися 4 тисячі камер дорожнього спостереження.

Немає коментарів:

Дописати коментар